Potápění Indonésie - Nusa Penida a Bali

Výprava za měsíčníky a mantami začíná!

Zveme všechny potápěče, nepotápěče a příznivce dobrodružství, přírody a historie na čtrnáctidenní pobyt na indonéských ostrovech Nusa Penida a Bali. Hlavním potápěčským cílem na Nusa Penidě je setkání s bizarní obří rybou Mola Mola, tedy s měsíčníkem. Tato až 3m velká "oploutvená hlava" se právě v období srpen-říjen nechává vynést chladnými spodními proudy až téměř k hladině a pouze v této době je ji možno spatřit mimo nepřístupné hloubky, kde po většinu roku žije. Nezapomeneme pochopitelně ani na pravidelné "slety" mant na čistících stanicích, obyvatele pestrobarevných korálových atolů a pelagické milovníky proudů žraloky útesové, tuňáky, barakudy, ohromné ploskozubce a další obyvatele tropického moře. Po týdnu potápění a plážové relaxace se přesuneme na ostrov Bali, kde se budeme věnovat hlavně poznávání krás ostrova.

Termín: 18.9. - 1.10.2026

Fotogalerie z našeho pobytu Nusa Penida&Bali 2019

Nusa Penida je odlehlý ostrov, kdysi vyhnanství pro zločince a nežádoucí osoby Klungungského království, dnes skvělé místo pro potápění, šnorchlování a rodinnou dovolenou. Jsou tady i fascinující chrámy,  obrovská vápencová jeskyně Karangsari a nespočet úchvatných zákoutí, zátok, pláží a vyhlídek. Spolu s ostrovními bratry Lembongan a Ceningan náleží k indonéské provincii Bali, jež je nejzápadnější pevninou Malých Sund. Bali se pyšní nejen majestátními horami, sopkami, malebnými rýžovými políčky, bohatými chrámy, nádherným mořským pobřežím a úžasným podmořským životem, ale hlavně zdejší atmosférou, kterou jinde v Indonésii nenajdete. Místní hinduistická kultura, krásní a milí lidé, kteří se pořád usmívají a neustále něco slaví, všudypřítomné vonné tyčinky a spousta posvátných míst, zdejší tance, rituály i památky, to vše ve spojení s příjemným podnebím, dobrým jídlem, bouřlivým mořem a exotickou přírodou vytváří neopakovatelnou atmosféru.

  

Potápění:

Toyapakeh, místo našeho pobytu na Nusa Penidě je jedna z nejkrásnějších lokalit ostrova. Je částečně chráněná před silným proudem a najdeme tu zejména nádherné formace korálů a korálových bloků s velkými gorgóniemi, zahrady pestrých měkkých a kvetoucích  tvrdých korálů. Všude okolo velká hejna pestrobarevných ryb, v korálech se maskují ropušnice, murény, ježíci, trumpetfish, a na všechno dohlížejí ohromní kanici.

Potápěčská lokalita Manta Point je vápencový výběžek blízko západního břehu ostrova, která láká manty obrovské celoročně, protože vody v jeho okolí jsou bohaté na plankton. Slouží zároveň i jako čistící stanice a tak manty často krouží nad hlavami potápěčů velmi pokojně a dlouho. Lokalita Manta Point je jednou ze zastávek, kde budeme vyhlížet i měsíčníky.

Crystal Bay je jedno z nejlepších míst na světě k setkání se slavnými měsíčníky Mola-Mola. Termín srpen-říjen je nejvhodnější k pozorování tohoto tajemného a neuvěřitelného tvora. V tomto období stoupají z hloubek chladné proudy, které vynáší měsíčníky až k hladině, ačkoli normálně žijí ve velkých hloubkách, kde je spatřit není se standardní výstrojí možné. Ostatní fauna a flóra jsou zde rovněž velmi pestré a bohaté. Množství korálových ryb, napoleonů, rejnoků, chobotnic a sépií doplňují úhoři, mořští hadi, tuňáci, útesoví žraloci a mnoho dalších. Crystal Bay je skvělou příležitostí také pro šnorchlaře.

Potápěčské lokality okolo severní strany ostrova Nusa Penida jsou známé díky proudovým ponorům. Díky velkému možství lokalit různých obtížností si zde každý potápěč najde ten „svůj“ ponor podle svých potápěčských zkušeností. V hloubce 20-25 metrů je dobrá šance na pozorování velkých pelagických oceánských ryb, například mant a dalších velkých rejnoků, žraloků, tuňáků, barakud a také měsíčníků.

Pro ty, co ještě nebudou mít dost potápění na Nusa Penidě, nabízí Padangbai na Bali množství zajímavých potápěčských lokalit s pěknými a zdravými korály, bohatým korálovým životem a velkým množstvím makra. Potápění na těchto lokalitách je nejblíže ze Sanuru.

  

Výlety po ostrově Bali:

1.den - Tanah lot - chrám v moři - západ Bali, Motýlí park, Bedugul chrám v jezeře, vodopády,  Dolphins beach Lovina

2.den - sirné lázně s chrámem Banjar, Budhisticky chrám, Munducký vodopád

3.den – Ulun chrám, sopka Batur s výhledy, ochutnávka čajů a káv - cibetková káva, Gunung Kawi – chrám a hrobky královen v rýžových polích, Ubud – tropický opičí prales, Sanur beach 

  

  

Ubytování:

Nusa Penida - ubytování ve dvoulůžkových pokojích typu bungalov se snídaní, v resortu restaurace a bazén. Další stravování lze v místě nebo v restauracích na pobřeží, stánky, warungy v cenách cca 50-130 Kč.

Bali - ubytování hotelového typu se snídaní, pláž, bazén. Další stravování podobně jako na Nusa Penidě a po cestě při výletech. Ubytování první dva dny na Bali na severu ostrova v oblasti Lovina, poslední tři dny jihovýchod Sanur beach.

  

Termín: 18.9. - 1.10.2025  + cesta 1-2 dny +/- 2 dny podle letu

Cena:  Potápěči  25.900,-Kč  (při kurzu Eura do 27,-Kč)

Cena zahrnuje: 8 nocí na ostrově Nusa Penida se snídaní, 5 nocí na ostrově Bali se snídaní, transfer z letiště do přístavu a zpět, transfer lodí na ostrov Nusa Penida a zpět, uvítací a závěrečná večeře, 1x relaxační masáž, 2x výlet po ostrově Nusa Penida s průvodcem, 3denní výlet po ostrově Bali s průvodcem dle plánu, vstupné do míst uvedených v plánu výletu po Bali, 8x ponor na lokalitách Nusa Penida vč. občerstvení mezi ponory, lahve a zátěže.

           Nepotápěči 18.500,-Kč  (při kurzu Eura do 27,-Kč)

Cena zahrnuje: 8 nocí na ostrově Nusa Penida se snídaní, 5 nocí na ostrově Bali se snídaní, transfer z letiště do přístavu a zpět, transfer lodí na ostrov Nusa Penida a zpět, uvítací a závěrečná večeře, 1x relaxační masáž, 2x výlet po ostrově Nusa Penida s průvodcem, 3denní výlet po ostrově Bali s průvodcem dle plánu (viz. Výlety po ostrově Bali), vstupné do míst uvedených v plánu výletu po Bali.

Cena nezahrnuje: Letenku (zajistíme, předpokládaná cena cca 20-25 tis. Kč), ostatní stravu a nápoje, pojištění, aktivity neuvedené v plánu pobytu.

Aktualizace ceny podle vývoje dodavatelských cen.

Další informace: S sebou si nezapomeňte vzít pas (platnost 6 měsíců po odletu z Indonésie!), doklad o pojištění, potápěčskou licenci a vhodnou výstroj (botičky, rukavice, dekobójka, lampa). Oblek 5-7mm nebo 2x5mm kvůli nižší teplotě vody na Nusa Penidě (Bali už bude mít vodu přes 26C). Není vhodné brát krátký oblek na potápění, jen na šnorchlování. Očkování není povinné, antimalarika neberte, repelenty jsou k dostání všude. Děti do 5 let mají pobyt zdarma (spí s rodiči na posteli). Stáří dětí zvažte s ohledem na pohyb skupiny po Bali, přesuny, vzdálenosti a transfery lodí.  Individuální výlety podle chuti jak na Nusa Penidě, tak na Bali jsou možné. Lze  si půjčit kolo (10Kč/hod.), skútr (100,-Kč/den) nebo auto (pro 5 osob 1.000,-Kč/den=9 hodin) a zajet třeba do Ubudu nebo na Ulu Watu na večerní predstavení, shopping, stříbrotepectvi, výrobu čokolady, ZOO, rafting atd...

Pojištění storna letenek ze zdravotních důvodů na vyžádání, storno pobytu max 30 dnů před odletem 50%.

Předpokládaný scénář pobytu:

1. den - odlet z Prahy (Vídně) do Denpasaru

2.den - přílet do Denpasaru, transfer k lodi a přesun na Nusa Penidu (v případě že nedorazíme do 15:00 hodin, zůstáváme na noc)

3-9.den - osmidenní pobyt na Nusa Penidě, potápění, šnorchlování, výlety, relax

10.den - přesun na Bali, první den výletu po Bali, ubytování v komplexu Lovina

11.den - druhý den výletů po Bali, ubytování v komplexu Lovina

12.den - třetí den výletů po Bali, ubytování v Sanur beach

13-14.den - individuální aktivity, relax

15.den - odlet do ČR

     

 

Pozn.: Shora uvedené cestovní nabídky jsou realizovány jako individuální cestovní aktivity členů potápěčského klubu a nejsou tudíž nabídkou zájezdu ve smyslu zákona č. 159/1992 Sb

Na tento program zajišťuje CA potápění s průvodcem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím