Potápění Jordánsko a Izrael

Cestovatelská pecka s potápěním v Aqabském zálivu.

Výlet na Blízký východ je ze zcela jiného cestovatelského soudku, než jste byli dosud zvyklí. Potápění nezve na přírodní krásy a rozmanitý podvodní život (i když i zde bychom jej našli), nýbrž na unikátní soubor vojenské techniky Military museum situovaný na dno Aqabského zálivu. Nepotápěči po plážovém odpočinku spolu s námí zažijí pravou cestovatelskou nirvanu v podobě sedmého divu světa - skalního palácového města Petra, nejkrásnější pouště světa Wadi Rum, relax u nejslanějšího moře světa - Mrtvého moře až po nejvýznamnější křižovatku lidské historie - biblický Jeruzalém.

Termín: říjen 2025

Potápění:

Unikátní soubor vojenské techniky v podobě "Military museum" leží na dně Aqabského zálivu v příjemných hloubkách okolo 15 m, takže vidět většinu exponátů mohou i šnorchlující turisté. Nejhlubším místem je vrak dopravního letadla, které si můžete celé proplavat. Podvodní museum navštívíme během šesti plánovaných ponorů. Během našich ponorů mohou nepotápěči relaxovat na pláži nebo poznávat Aqabu a její restaurace...

    

Poušť Wadi Rum:

Údolí Wadi Rum je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště a nachází se jen hodinu jízdy z Aqaby. Původní obyvatelé, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde zanechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal. Klidná a pustá krajina s růžovým pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody, které jsou jedinečnými kulisami parádních fotek. Při cestě si dáte i čaj s Beduíny. Odpolední výlet se západem slunce v pouštní krajině. 

   

Skalní město Petra:

Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce zůstaneme ve Wadi Musa přes noc, pro zájemce je možné navštívit show Petra by night – cesta k Pokladnici osvětlená tisíci svíček.

       

Mrtvé moře:

Vyhledávanou oblastí pro své zdravotní a kosmetické účinky je již od dob faraonů. Mrtvé moře je nejnižším místem naší planety a zároveň zde najdete nejslanější vodu světa s koncentrací soli 32%.  Vyzkoušíte si jedinečný pocit z vody, do které se nelze potopit. 

    

Jeruzalém:

Jeruzalémské staré město, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, je domovem několika míst velkého náboženského významu, včetně Chrámové hory a její západní zdi pro Židy, kostela Božího hrobu pro křesťany a Skalního dómu a mešity al-Aksá pro muslimy. Via Dolorosa (Cesta smutku), je pak tradičně přijímána jako poslední Ježíšova cesta. Vydáme se kolem 14 křížových zastavení na Golgotu, místo, kde byl Ježíš ukřižován.  Posledních 5 zastavení je uvnitř kostela Božího hrobu, který je se svými typickými  dvěma stříbrnými kupolemi viditelný již z dálky.  Navštívíme Cenacle - místnost Poslední večeře, hrobku krále Davida, Skalní dóm a  poté dojdeme až do židovské čtvrti ke Zdi nářků, která je nejposvátnějším místem židovského náboženství.

Po cestě zpět do Aqaby můžeme navštívit další biblická místa Nazareth, Betlehem nebo Jericho. 

      

Termín:

 duben 2025

Přihlášky nejpozději do (není stanoveno)

Cena:

Potápěč 37.900,-Kč  (při kurzu Eura do 27,-Kč)

Nepotápěč 32.400,-Kč

Aktualizace ceny podle vývoje dodavatelských cen.

Cena zahrnuje:

4x ubytování v hotelu 3* Aqaba - Jordánsko ( dvoulůžkové pokoje, klimatizace, lednička, varná konvice, wifi )

4x polopenzi (snídaně a večeře)

1x ubytování v hotelu Petra 3* s polopenzí 

1x ubytování v hotelu 4* u Mrtvého moře s polopenzí a privátní pláží

1x ubytování Jeruzalém 3* s polopenzí

výlet do pouště Wadi Rum včetně poplatků za vstupy

výlet do Petry s průvodcem včetně poplatků za vstupy

výlet k Mrtvému moři včetně poplatků za vstupy

výlet do Jeruzaléma včetně poplatků za vstupy do míst podle itineráře

jordánské viza

izraelské viza

poplatek za opuštění Jordánska během trvání viza

poplatek za přechod Alendby mostu

transfery v Jordánsku a Izraeli dle programu mikrobusem s a/c a wifi

český průvodce

potápěči - 6 ponorů do Military musea včetně lahví, závaží, 1x teplé jídlo mezi ponory, studené a teplé nealko nápoje, pro členy klubu DDC zapůjčení výstroje zdarma!

Cena nezahrnuje:

letenku Vídeň - Aqaba a zpět (podle aktuální nabídky přepravců)

pojištění, stravu mimo polopenzi

Předpokládaný scénář pobytu:

1 den - Přílet do Aqaby z Vídně (let cca 3,5 hod), ubytování, večeře

2 den - 2x ponor v Military museu

3 den - 2x ponor v Military museu, odpoledne výlet do pouště Wadi Rum

4 den - 2x ponor v Military museu 

5 den - Výlet do Petry, ubytování, večeře/snídaně

6 den - Výlet k Mrtvému moři, ubytování, večeře/snídaně

7 den - Výlet do Jeruzaléma, ubytování, večeře/snídaně

8 den - Návštěva Betléma a Nazarethu (podle času)  a cesta zpět do Aqaby, večer odlet do Vídně

 

Pozn.: Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Golden Travel s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím