Saudská Arábie - Omán - Dubaj

Potápěčský Orient Expres v Saudské Arábii a Ománu s prohlídkou Dubaje je naše nejnovější luxusní cestovatelská pecka ušitá na míru potápěčům a jejich rodinám!

Dosud málo známé a potápěči téměř netknuté destinace na východním pobřeží  Rudého moře zhruba na úrovni Súdánu a podmořské přírodní rezervace v Arabském moři jsou potápěčskou výzvou i pro ty, kteří už takzvaně všude byli. Fakt, že turistický ruch je na Arabském poloostrově teprve v plenkách, zaručuje skvělou kondici korálových reefů a fantastickou nabídku pelagických živočichů od žraloků všech typů až po žraloka  velrybího. V kombinaci s návštěvami historických perel Arábie, přírodních pouštních unikátů, skrytých řek,  mystických kaňonů a supermoderního města Dubaj zažijete další cestovatelskou nirvánu, na kterou byste se, věřte, sami nevydali...

Termín:  14 - 26.2.2025

Přihlašujte se již nyní, kapacita je omezená! 

E-mail: kunc.radovan@potapeniolomouc.cz

Potápění v Saudské Arábii -  Východní pobřeží Rudého moře, tam, kde jsme ze safari lodě v Egyptě ani nedohlédli je potápěčská pastva pro oči. Nedotčené korálové zahrady plné pestrobarevných obyvatel, množství ryb, želv, tuňáků i barakud a samozřejmě delfíni, žraloci a mnoho dalších živočichů, které budeme potkávat na každém ponoru.  Co jste mysleli že v Rudém moři už není, najdete zde v plné kráse. Na reefech v oblasti Cable Wreck, Bayadah Marker, Abu Madafa a dalších je bohatě prostřeno pro každého potápěče i šnorchlaře!

 

Jeddah (Džidda) - Druhé největší město země zapsané na seznam UNESCO. Prohlídku Jeddah zahájíme v muzeu krále Abdula Raoufa Khalila, dále si projdeme staré město a ikonickou čtvrť  Al-Balad s tržištěm, galeriemi a bistry, kam chodí jíst hlavně místní a skvěle si tu za dobrou cenu pochutnáte i vy. Dále můžeme obdivovat architektonický skvost – Plovoucí mešitu, která doslova sedí na moři. Nebude chybět ani Jeddah Corniche – 30 km dlouhá pobřežní promenáda a fontána krále Fadha, která je nejvyšší fontánou na světě.

 

Poušť - Užijte si jediné místo v Džiddě, kde můžete zažít pouštní safari na čtyřkolce. Naskočte na čtyřkolku a projeďte se po červených dunách pouště, kde zažijete jedinečný klid, písek a vrčení motoru...

Potápění v Ománu - ostrovy Daymaniyat. Tato přírodní rezervace nabízí 12 potápěčských lokalit, mezi které patří krásné korálové zahrady, útesy, stěny, velké pelagické ryby, želvy, rejnoci, leopardí žraloci a žralok velrybí. Ostrovy jsou tvořeny starověkými fosilními útesy a vápencem, které se vynořily z oceánu. Na těchto ostrovech se vyskytují jedny z nejbohatších korálových porostů a jsou navrhovanými lokalitami pro první národní mořskou přírodní rezervaci v zemi. Daymaniyats se skládá z devíti ostrovů a mnoha ponořených skal, v orientaci od východu k západu, které tvoří základnu pro velkolepou korálovou přehlídku.

 

Ostrov Fahal - přitahuje mnoho žraloků, jmenovitě žraloky černé špičaté a žraloky citronové, z nichž někteří dosahují délky kolem 4 metrů. Okolo ostrova je mnoho stolových a mozkových korálů zcela nepoškozených. Nabízí se zde také ponor k vraku - remorkéru. Hostí mnoho měkkých korálů a je také hlavním místem pro nudibranches. Perfektní místo pro fotografování.

 

Bimmah Sink Hole – Wadi Shab. Po snídani se vydáte z Muscatu  na jih do oblasti Quriyat. Po ujetí pouhých pár kilometrů se ocitnete pohlceni téměř měsíčním světem, kde výhledu dominují úžasné hory. Budete pokračovat do hornaté krajiny a dorazíte k pramenu Bimmah Sinkhole a dále do Wadi Shab (Wadi-údolí mezi útesy). Po příjezdu do Wadi Shab přestoupíte na malou rybářskou loď, která vás převeze přes Wadi, abyste mohli začít další dobrodružství. To, co následně spatříte, slovo "dechberoucí"  sotva vystihne. Projdete úžasným kaňonem kolem říčky až ke Keyhole. Zde si můžete odpočinout a vykoupat se. Budete mít možnost zaplavat si v křišťálově čisté vodě a ´´klíčovou dírkou´´ proplout do jeskyně s nádherným vodopádem uvnitř. Fantazie!

Wadi Bani– poušť Wahiba – Dune Bashing. Po snídani se projdete po městečku Sur a uvidíte tradiční loděnici. Dále vás čeká vzrušující cesta jeepy přes hory. První zastávkou bude Wadi Bani Khalid, jedno z nejkrásnějších údolí v Ománu. Dále pojedete do Wahiba Sands, které je známé svým pestrobarevným pískem, který se mění od černé po medově zlatoua dokonce až po bílou. V srdci zlatého písku pouště Sharqiyah uhnízděném mezi ohromujícími a neustále se měnícími strukturami dun se nachází tábor arabských oryxů.  Odpoledne a večer strávíme v pouštním kempu. Kemp nabízí luxusní klimatizované ubytování v beduínském stylu uprostřed zlatých dun. Po jeep tour po dunách zakončeným nádherným výhledem na západ slunce, vychutnáte si lahodnou arabskou kuchyni a živý program v kempu u táborového ohně.

 

Muscat - Hlavní město Ománu. Prohlídku města zahájíte návštěvou Velké mešity Muscat. Dále navštívíte malebnou Muttrah Corniche a také navštívíte Muttrah Souq, který si zachovává chaotický dojem tradičního arabského trhu i když je umístěn pod moderní dřevěnou střechou. Projdete se Souqem, kde budete mít možnost nakoupit ománské speciality jako kadidlo, ománské dýky atd... Budete si také moci užít chvilku podél přímořské promenády a obdivovat výletní lodě v přístavu Mina Al Sultan Qaboos. Poté navštívíte muzeum Bait Al Zubair. Prohlídka muzea vám poskytne množství informací o struktuře, tradicích i historii země. Pak bude čas na focení v oficiální rezidenci jeho Veličenstva sultána Qaboos Bin Saida -  paláci Al Alam, který je lemován portugalskými pevnostmi Mirani a Jalali ze 16. století. Při cestě od paláce starým městem můžete obdivovat tradiční architekturu.

Dubai city tour – okružní jízda starým městem s foto zastávkami, odpoledne volný program - v centru města s možností návštěvy nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (doporučujeme v podvečerních hodinách, abyste viděli západ slunce i osvětlené město), Fontána, Emirates Mall (Aquarium, lyžování na umělé sjezdovce uvnitř obchodního centra) apod.

 

Cena potápěč: 59.800,-Kč

Cena nepotápěč: 49.800,-Kč  

Skladba tohoto výletu je zcela unikátní. Luxusní cesta Orientem za mimořádně příznivou cenu!

Cena zahrnuje: 

Ubytování ve 4* hotelu se snídaní během celého programu

Transfery z/na letiště v SA, Ománu, Dubaji a během programu

City tour Jeddah, prohlídka starého města s průvodcem

Program v Ománu – Wadi Bani , transfery, jeepy, 1x večere a nocleh v pouštním beduínském kempu, výlet Bimmah Sink Hole

City tour Dubai 

8 ponorů z lodi s občerstvením, 4x SA, 4x Omán (sendviče, snacks, čokoláda, ovoce, nápoje) , plnění lahví, závaží, průvodce

Česky mluvící průvodcce

Cena pro nepotápěče zahrnuje totéž co pro potápěče bez ponorů.

Cena nezahrnuje:

Letenky (odhad 18-21 tis.), vizum KSA  130 USD, cestovní a potápěčské pojištění, volitelné výlety, bakšišné – 5 USD/ os a den, ostatní strava a nápoje, večeře v místních restauracích a bistrech je výhodnější než v hotelu, ceny i levnější než v ČR.

Předpokládaný program:

14.2. Odlet z Vídně, přílet do Jeddah, vyřízení vstupních formalit, ubytování

15.2. Potápění z lodi 2x, nepotápěči mohou jet s námi

16.2. Prohlídka města Jeddah

17.2. Potápění z lodi 2x, nepotápěči mohou jet s námi

18.2. Doplňkový výlet čtyřkolky, město Teif v horách nad Mekkou (podle času) nebo volný program v Jeddah, odpoledne odlet do Muscatu, Omán

19 - 20.2. 4 ponory z lodi 

21.2. Bimmah Sink Hole – Wadi Shab

22.2. Wadi Bani– poušť Wahiba – Dune Bashing

23.2. Návrat do Muscatu, prohlídka města, večer odlet do Dubaje

24.2. Dubai city tour

25.2. Dubai volitelné aktivity, nákupy, večer odlet do Vídně

Program v Dubaji – vstupy:

Burj Khalifa
vstup do 125 patra:159 AED
vstup do 125 patra + akvárium v Emirates Mall 276 AED
vstup do 148 patra: 399 AED
vstup do 148 patra + akvárium v Emirates Mall : 439 AED
Lyžování v Emirates Mall – 2 hodiny 250 AED
Muzeum budoucnosti – 95 AED
Vstup do Dubai Frame – 15 USD
Vyhlídková plavba se snídaní nebo grilováním , 2-3 hodiny, 70 USD
Lze koupit i různě kombinované vstupenky na všechny výše uvedené atrakce
Potápění v Deep dive Dubai –https://deepdivedubai.com
- nejhlubší potápěčská jáma na světě, 1200 AED
Adventure Water park – akvárium a delfinárium na Palm Jumeirah s možností potápění ( vybavení si
zapůjčíte na místě, v nabídce jsou různé druhy ponorů , např. žraločí safari 610 AED, zahrnuje i vstup do
všech částí akvária)
https://www.aquaventureworld.com

 

 

Pozn.: Program je realizován ve spolupráci s CK Golden Travel
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím